Акція

Превью "Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими?" - Фото №1

Фізична (не)активність. Що насправді робить нас здоровими?

Exercised: Why Something We Never Evolved to Do Is Healthy and Rewarding

315 грн
449 грн-30%
Кількість сторінок
432
Видавництво
Обкладинка
М'яка
Рік видання
2021
Мова
Українська
Розмір
145x215x24 мм
Вага
497 г
Перекладач
Олена Любенко
Ілюстрації
Без ілюстрацій
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-7965-70-0
Штрихкод
9786177965700
Артикул
971710627632
315 грн
449-30%

Про книжку

Здоровий спосіб життя перетворився на тренд, а фізичну активність поставили на комерційні рейки. Тепер нам не потрібно багато рухатися для того, щоб вижити, але ми все одно змушуємо себе ходити в спортзал і виснажуємо вправами.

Основні міфи про людську потребу у фізичній активності розвінчує у своїй книжці Деніел Ліберман. Він розповідає, як і чому відбулася еволюція до сучасного способу життя, де не потрібно докладати багато зусиль для виживання. Чітко й аргументовано автор демонструє нелогічність здорового способу життя у його звичному розумінні.  Окрім дослідження занять спортом, книжка зосереджується і на усіх суміжних темах: харчування, сон, біологічні особливості людського організму. 

Опираючись на висновки еволюційної біології та антропології, Ліберман пропонує новий погляд на здоровий спосіб життя. А ще показує, як ми можемо зробити фізичну активність більш приємною для себе та не звинувачувати себе, якщо не вдається багато рухатися.

Про автора

Деніел Ліберман
Палеоантрополог, професор у Гарвардському університеті, завідувач кафедри еволюційної біології людини, член відділу органічної та еволюційної біології та автор. Деніел Ліберман — палеоантрополог, професор біологічних наук у Гарвардському університеті, завідувач кафедри еволюційної біології людини, член відділу органічної та еволюційної біології. Освіту здобув у Гарварді та Кембриджі. Дослідження Лібермана стосуються людського тіла — як і чому воно розвинулося саме так, а не інакше та яке значення еволюції людини для сучасного розуміння здоров’я. Основні сфери його досліджень включають еволюцію здатностей до ходьби та бігу на великі відстані, вплив взуття на рухову біомеханіку та травми, еволюцію голови людини. Також Ліберман є директором Лабораторії біології скелета при Гарвардському університеті. На початку своєї наукової кар'єри він цікавився тим, чому людина має голову такої незвичної форми. Починаючи з 2004 р. більшість його досліджень стосувалися еволюції пересування людини, зокрема він намагався пояснити, чи були перші гомініни двоногими, чому еволюціонував біпедалізм, які біомеханічні проблеми вагітності виникають у жінок, як локомоція впливає на функції скелета та як люди навчилися бігати. У його статті 2004 року, написаній разом із Деннісом Брамблем «Біг на витривалість та еволюція роду Homo» була висунута теорія, що люди еволюціонували, займаючись бігом, збиральництвом та полюванням. Його дослідження щодо бігу в цілому, особливо босоніж, було популяризоване в бестселері Кріса Макдугалла «Народжені для бігу». Ліберман пробігав не один марафон босоніж, що принесло йому прізвисько Професор Босоніж. У своїх дослідженнях Ліберман поєднує експериментальну біомеханіку та фізіологію, палеонтологію та порівняльну анатомію. Він має постійні проєкти на місцях у Кенії та Мексиці. У Гарвардському університеті Деніел викладає курси з еволюції людини, анатомії та фізіології. На додаток до багатьох статей, він опублікував кілька книг, серед яких «Еволюція людської голови» та «Історія людського тіла».