Превью "Південні вірші" - Фото №1

Південні вірші

Безкоштовна доставка
400 грн

360 грн

для передплатників MEGOGO

Кількість сторінок
160
Видавництво
Обкладинка
Тверда
Рік видання
2024
Мова
Українська
Розмір
126x170x15 мм
Вага
210 г
Ілюстратор
Тетяна Панова
Ілюстрації
Кольорові
Тип книжки
Паперова
Тип паперу
Офсетний
ISBN
978-617-8393-01-4
Штрихкод
9786178393014
Артикул
253822429920
400 грн

Про книжку

«Південні вірші» — це антологія класичної поезії про український південь. Меланхолійна лірика Лесі Українки, досконалі за формою тексти Зерова про кримську античність, урбаністичні одеські вірші Семенка і Йогансена, войовничі балади Маланюка і Юрія Липи, присвячені херсонському степу — і ще багато іншого. Цією книгою ми хочемо нагадати, як може звучати південь: лірично, авантюрно, революційно, мілітарно. Та, можливо, ви віднайдете тут інший голос, який промовлятиме саме до вашого теплого спомину. Текст доповнюють кольорові ілюстрації Тетяни Панової.

Про авторів

З
Л

Юрій Липа

2 книжки

Майк Йогансен

Майк Йогансен — український поет, перекладач, критик, лінгвіст, сценарист. Один із засновників літературного об'єднання ВАПЛІТЕ. Жертва сталінських репресій. Народився в Харкові. Середню освіту здобув у Третій харківській чоловічій гімназії. Закінчив історико-філологічний факультет Харківського Імператорського університету, де спеціалізувався на вивченні латини.

1918 року Йогансен під враженням від Радянсько-української війни та кривавих розправ денікінців у Харкові почав писати вірші українською. Разом із Василем Елланом-Блакитним, Миколою Хвильовим, Володимиром Сосюрою та іншими харківськими письменниками став фундатором Спілки пролетарських письменників «Гарт». 18 серпня 1937 року заарештований співробітниками НКВС у своїй харківській квартирі в будинку «Слово». На допитах не приховував своїх політичних поглядів 27 жовтня 1937 року Йогансена розстріляно в тюрмі НКВС у Києві.

Леся Українка

Леся Українка — видатна українська письменниця, перекладачка та культурна діячка. Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Працювала в галузі фольклористики (наспівала 220 народних мелодій) і активно долучалася до процесів українського жіночого руху та національного відродження.

Вона народилася 1871 року в сім’ї поміщика Петра Косача, який високо цінував літературу й живопис, та письменниці Ольги-Драгоманової Косач, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка. Дитинство Лариси Косач пройшло на Волині: у Новограді-Волинському, Ковелі та Луцьку. Одним із найбільшим авторитетів малої Лесі був дядько Михайло Драгоманов – учений, громадський діяч. Він мав великий вплив на формування світогляду Лесі Українки, цінною вважається їхня епістолярна спадщина.

Лариса Косач багато часу приділяла власній освіті. Їй доводилося чимало вчитися самостійно, у цьому їй допомагала мама. Леся Українка знала багато мов: слов’янських та європейських. Окрім них, володіла латинською та давньогрецькою. У 19 років Леся Українка написала підручник для своїх сестер «Стародавня історія східних народів». Велику увагу письменниця та її родина приділяли перекладам творів класиків українською, усвідомлюючи важливість включення в світове культурне поле. Зокрема, Леся Українка перекладала Адама Міцкевича, Генріха Гейне, Гомера, Віктора Ґюго.

Творчість Лесі Українки є багатогранною: поезія, проза (оповідання, казки, повісті), драматургія, переклади, епістолярна спадщина, зібрані нею фольклорні надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. Внесок Лесі Українки – ще й у тому, що вона виводила українську літературу на світовий рівень. Літературні критики відзначають: творчість Лесі Українки є напрочуд європейською, універсальною, такою, що піддається новим прочитанням й переосмисленню у різні історичні періоди. За творами письменниці зняті фільми, поставлені спектаклі, балети, поетичні вистави. Перевидання й нове візуальне оформлення творів Лесі Українки здійснюються сьогодні, до її спадщини звертаються сучасники.