Отаман Хмара. Спогади. Есеї
261 грн
для передплатників MEGOGO
Про книжку
Юрій Горліс-Горський (1989–1946) — український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник, письменник.
До збірки ввійшли його повість «Отаман Хмара» (яку сам автор уважав не так літературно-художнім, як фактологічно-мемуарним твором), а також спогади та есеї.
Біографія Ю. Горліс-Горського є незвичною, у дечому навіть загадковою. І майже всі його твори є відображенням певних епізодів життя письменника. У повісті «Отаман Хмара», що має підзаголовок «З таємниць ГПУ», він висвітлює дії сумнозвісної спецслужби, яка досить вправно ламала людські особистості та долі. Проте цей твір, як і інші з цієї збірки, попри всю свою трагічність і драматизм, є життєствердним та оптимістичним. Автор підкреслює нескореність і внутрішню силу своїх героїв, які чинили опір радянській репресивній машині.
У серії «Рідне» також виходить друком книжка Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр».
Категорії
Про автора

Юрій Горліс-Горський
7 книжок
Юрій Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник і письменник. У підлітковому віці Юрій дописав собі чотири роки, аби піти на східний фронт під час Першої світової війни, де воював у лавах Кабардинського кінного полку. А вже під час Української революції Юрій командував відділом першого полку армії Української Народної Республіки. Згодом Юрій став зв’язковим уряду УНР й почав працювати в ГПУ.
Першою книжкою Юрія був роман «Ave dictator!», а до того він публікував статті та журнальний варіант свого найзнаменитішого твору «Холодний Яр». Він також є автором таких прозових творів, як «Отаман Хмара», «Червоний чортополох», «У ворожому таборі» та інших. Під час Другої світової війни Юрій керував групою Абверу. З наступом Червоної армії він почав рух на Захід, де у Львові пошлюбився з Галиною Талащук. Згодом він перемістився до Нового Ульма в Німеччині, де він розгорнув активну політичну діяльність і заснував Українську Революційно-Демократичну партію разом із Іваном Багряним, Борисом Левисьцким та багатьма іншими.
27 вересня 1946 року Юрій загадково зник безвісти.