Т.Шевченко. Образ в мистецтві
Про книжку
Пропоноване вашій увазі видання «Тарас Шевченко. Образ у мистецтві» до кожного читача промовлятиме по-своєму. Яким був поет-художник? Яким його бачили друзі юності, численні прихильники й прихильниці поетичного генія й малярського обдаровання в пору творчого злету; згодом – поодинокі сміливці, які наважувались підтримувати зв’язок із опальним митцем під час заслання; а пізніше – послідовники, для яких найбільше важив образ «батька Тараса» як батька нації. До чого вдавався політичний режим СРСР, не змігши побороти авторитетності постаті переконаного антагоніста імперії, якої б личини вона не набувала?
Молодші читачі можуть із подивом збагнути, що у покоління їхніх дідусів і бабусь було відмінне від їхнього уявлення про образ Тараса Шевченка. Ще інше – у батьків. Старші ж читачі можуть переконатися, що окрім відомої, улюбленої ними, інтерпретації поетового образу в живописі й графіці, існують інші. Й на те є причини.
Кожен читач з’ясує, що Шевченко змінюється разом із нами, нашими особистісними і суспільними пріоритетами, набутим досвідом, особливостями історико-культурної ситуації, за якої живе і творить та чи інша генерація тощо. І при тому для всіх нас він залишається своїм. Головним, об’єднуючим, фактором є розуміння: завдяки Тарасу Шевченку ми не зникли як народ. І сьогодні він дивиться на нас із плакатів часу російсько-української війни як символ збереження ідентичності й свободи.
Категорії
Про автора
Тетяна Чуйко
1 книжка